Željko Pavić

BIOGRAFIJA

Željko Pavić rođen je 21. travnja 1963. godine u Krapini gdje i danas živi sa suprugom i troje djece.

Obrazovanje

Nakon završene srednje ekonomske škole, 1982. godine upisao je i u roku završio Fakultet organizacije informatike u Varaždinu, smjer informatike, na kojemu je upisao i doktorski studij.

Poslovno iskustvo

Nakon završenog fakulteta, 1986. godine zapošljava se kao predavač informatičke i ekonomske grupe predmeta u Srednjoj školi Krapina,nakon čega kratko vrijeme radi kao informatičar u Krateksu, a potom kao šef računskog centra u Tiskari „Ljudevit Gaj“ u Krapini. Dvadeset i tri godine je radio u Gradskome zavodu za automatsku obradu podataka (GZAOP) Grada Zagreba, prvo kao projektant informacijskih sustava, zatim kao šef odjela za računovodstvene aplikacije i naposlijetku kao direktor sektora za poslovnu informatizaciju. S direktorske pozicije APIS IT d.o.o. , 2012.  prelazi za člana uprave Financijske agencije Fina, u kojoj danas radi kao savjetnik ekspert. Od 2008. predavač je na Veleučilištu Hrvatsko Zagorje Krapina. Autor je mnogih stručnih radova, Bio je na čelu  velikog broja projektnih timova koji su radili na zahtjevnim informatičkim projektima i polaznik brojnih seminara i sudionik stručnih usavršavanja.

Političko iskustvo

Član je Glavnog odbora SDP – a Hrvatske, član Predsjedništva Županijske organizacije SDP – a i predsjednik Gradske organizacije SDP – a u Krapini. Predsjednik je Gradskog vijeća Grada Krapine.

PROGRAM

Krapina mora postati grad u kojem sva djeca imaju jednaku priliku za kvalitetno školovanje, a izvrsni učenici i studenti na besplatno studiranje. Svake godine osigurat ćemo 100 računala za sto najboljih učenika i studenata. Izgradit ćemo novi vrtić i osnovnu školu i proširiti zgradu OŠ „Augusta Cesarca“. Moja vizija je grad u kojemu će se otvarati napredne industrije koja će zapošljavati ljude koji će primati nadprosječne plaće. U Krapini ćemo razviti „Inovativni centar“ i povezati ga sa sličnim centrima u zemlji i inozemstvu. Uspostavit ćemo centar za robotiku. Poticat ćemo poduzetništvo i obrtništvo i  ulagati u obnovljive izvore energije kako bi postigli viši stupanj energetske učinkovitosti. Kulturne znamenitosti : Rodna kuća Ljudevita Gaja,crkva u Trškom vrhu, crkva sv. Nikole, Franjevački samostan, Galerija  – kuća Majcen, lokalitet Šemničkih toplica i gradnja pratećih objekta uz svjetski poznat Muzej neandertalaca, treba staviti u funkciju turizma. Izgraditi hotel/hostel s bogatom gastronomskom ponudom zagorskih specijaliteta. Krapinu učiniti gradom ugodnom za život i privlačnom brojnim posjetiteljima koji ubuduće neće samo Krapinu gledati s autoceste već će se u naš grad s namjerom uputiti radi brojnih turističkih, kulturnih i gastro sadržaja.