Glavni odbor

    Prema Statutu SDP-a, Glavni odbor je najviše stranačko tijelo između dvije Konvencije. Ima 103 članice/člana koje bira Konvencija tako da svaka županijska organizacija bude zastupljena proporcionalno rezultatu na izborima za Sabor, a najmanje s dva člana.

    Najvažnije funkcije Glavnog odbora: Glavni odbor predlaže Program, Statut i kandidate Konvencije na prijedlog predsjednika SDP-a, Glavni odbor donosi Izborni program i odluku o kandidatima za zastupnike u Saboru, predsjednika Republike i predsjednika Vlade te koalicijskim sporazumima. Glavni odbor bira predsjednika i članove Središnjeg savjeta na prijedlog predsjednika SDP-a, Glavni odbor bira glavnog tajnika i poslovnog direktora.

    Predsjednik: Erik Fabijanić

    Potpredsjednica: Katica Glamuzina
    Potpredsjednik: Željko Pavić

    Članice i članovi Glavnog odbora:

    Auguštan – Pentek Jasenka
    Babić Tomislav
    Barišić Tihomir
    Bilić Ante
    Bilić Tonći
    Bogatić Marko
    Bošnjak Goran
    Braut Vojko
    Carović Josipa
    Cesarik Marijan
    Cvitić Agata
    Čubretović Tamara
    Delonga Poparić Nataša
    Deskar Ivana
    Dodig Luka
    Đurđević Slaven
    Eškić Omer
    Fabijanić Erik
    Ferenac Marko
    Fratrić Dean
    Fricki Natalija
    Gaća Biljana
    Gajdek Karmela
    Glamuzina Katica
    Gorjanac Kapša Gabrijela
    Grgić Maja
    Habek Mario
    Horvat Iveković Sanja
    Jaić Tihomir
    Jakšić Anita
    Javorić Barić Danijel
    Jovanić Dragan
    Jurman Mauro
    Katalenac Branimir
    Kešer Mladen

    Kišić Alen
    Kladarić Mijo
    Kolar Željko
    Kontošić Denis
    Kovačević Ines
    Kozlica Nikolina
    Krstičević Mišo
    Krstulović Lovro
    Kunac Sunčana
    Kuran Krešimir
    Kurelić Bruno
    Kuzmanić Matko
    Kvesić Lara
    Lambaša Željko
    Lojna Zdravko
    Lukanović Ivica
    Macanić Željko
    Majdak Ivan
    Marković Ivana
    Marković Miroslav
    Matkov Josip
    Mavrin Sanja
    Medarić Marina
    Mikan Goran
    Mileusnić Slobodan
    Mišić Matej
    Mohorović Daniel
    Nađ Vesna
    Novak Nikola
    Novosel Zvonimir
    Novoselović Antun
    Ožić Sanja
    Pandek Draženko
    Pavić Željko
    Pavlović Dražen

    Pažur Tin
    Pemper Lidija
    Peronja Nikša
    Poje Oxenham Irena
    Prica Domagoj
    Pustahija Musulin Danijela
    Rak Loris
    Restović Tonči
    Saić Danijel
    Siladi Željko
    Stojić Marinko
    Subotić Srđan
    Šalig Krešimir
    Šimac Mirjana
    Šimunić Irena
    Škulić Vesna
    Šovagović Dejan
    Švajghart Ljerka
    Tafra Emil
    Tamarut Sanja
    Tomić Radenko
    Uroić Božica
    Vahovec Zdenko
    Valenta Stribor
    Vidov Duško
    Vladislavić Stiven
    Volk Walter
    Vrdoljak Darko
    Vučak Damir
    Vuković Ivan
    Vukušić Mate
    Zrinski Tomislav
    Zubčić Jure