Odbijeni svi dosad raspravljeni amandmani Kluba SDP-a na Proračun

Sabor raspravlja o amandmanima na Prijedlog Državnog proračuna. U dosadašnjoj raspravi, vladajuća većina odbila je sve amandmane na prijedlog Proračuna koje je podnio Klub SDP-a.

Prvi amandman Kluba zastupnika SDP-a koji se odnosio na smanjivanje doprinosa za zdravstvo u iznosu od 4 milijarde kuna, koji bi se pokrio uvođenjem poreza na kapitalne transakcije. Vlada je naravno odbila amandman, a Slavko Linić je izražio žaljenje što Vlada nema sluha za promjenu porezne politike kojom bi se povisile neto plaće, olakšao malo težak položaj radnika koji ne bi morali sami financirati cjelokupan zdravstveni sustav.
Amandman Davorka Vidovića za početak obnove zgrade ZAVNOH-a u Topuskom također je odbijen, kao i onaj za povećanje mirovina borcima NOB-a, nužno potrebnu izgradnju kanalizacijskog sustava u dijelu Siska, te izgradnju prijelaza preko željezničke pruge u naselju Sisak Caprag.
Ingrid Antičević-Marinović tražila je više novca za stavke koje se odnose na rad Ustavnog suda, suzbijanja trgovine ljudima, obrazovanje djelatnika koji se bave teškim poslovima suzbijanja korupcije.
Marija Lugarić pokušala je izboriti više sredstava za borbu protiv zloporabe droga, potporu djeci i mladima, aktivne mjere politike zapošljavanja.
Zvonimir Mršić tražio je veću pomoć jedinicama lokalne samouprave u obliku tekuće pričuve, te za sanaciju praonice željezničkih vozila u Botovu.
Zoran Vinković tražio je dodatnih 20 milijuna kuna za veću pomoću Hrvatima izvan Hrvatske, tražio je sredstva i za selo Budrovci te uređenje Strossmayerova perivoja u Đakovu. Nenad Stazić tražio je za Hrvate u inozemstvu jednak iznos novca koji im je dodjeljivala Račanova vlada.
Zdravko Ronko tražio je isplatu novca za zgradu Porezne uprave u Požegi, koju je Vlada kupila od Grada Požege, čime bi se napokon ispoštovala pravomoćna sudska presuda. Tražio je također i sredstva za rad županije Požeško-slavonske, koja iz svojih prihoda ne može financirati nagomilana dugovanja iz vremena kad je HDZ tamo bio na vlasti.
Gordana Sobol tražila je više sredstava za programe rodne ravnopravnosti kroz stavke u Proračunu u raznim Ministarstvima.
Igor Dragovan i Sonja Šimunović tražili su novac za uređenje zgrade Policijske uprave Brodsko-posavske, koja radi na više lokacija u najmu, te za program djelovanja za mlade u Slavonskom Brodu, kuću Ivane Brlić-Mažuranić, Hrvatski dom iz 1925. g. u Slavonskom Brodu, izgradnju kanalizacijskog sustava u Slavonskom Brodu.
Ivica Pančić tražio je više sredstava za rad Ureda za zatočene i nestale.
Vesna Škulić pokušala je izboriti sredstva za uvoz automobila za civilne invalide, čime bi se dokinula njihova diskriminacija.
Dragica Zgrebec i Nadica Jelaš tražile su sredstva za izgradnju graničnog prijelaza te osnivanje muzeja rudarstva u gradu Mursko Središće, potporu kući za žrtve obiteljskog nasilja u Međimurskoj županiji, centar za kulturu u općini Strahoninec, sanaciju starog grada Zrinskih u Čakovcu gdje je u povijesti zasjedao i Hrvatski sabor.
Mirela Holy tražila je više sredstava za programe poduzetništva i održivog razvoja, te da se izradi strategija energetske učinkovitosti, izradu plana reforme javnih ustanova i javnih poduzeća koje bi trebalo okrupniti i stvoriti agenciju za upravljanje kulturnim dobrima, kao i više sredstava za poticanje ekološke poljoprivrede, zaštitu mora od raznih vrsta zagađenja.
Davor Bernardić tražio je više sredstava za međunarodne aktivnosti poduzetnika i promicanje poduzetništva, subvencije poljoprivrednicima i obrtnicima za razvoj obrta, poticanje proizvodnje o svrhu poticanja konkurentnosti.
Gordan Maras želio je da se više sredstva izdvoji za poticanje proizvodnje i za hrvatsku izvoznu ofanzivu.
Dino Kozlevac i Tanja Vrbat tražili su amandmanima više sredstava za poticanje razvoja više poduzetničkih zona i izgradnje infrastrukture u Istri.
Zastupnici Nenad Stazić, Josip Leko, Milanka Opačić i Bruno Kurelić tražili su dodjelu sredstava za razvoj poduzetničke zone Draganić, te za zaštitu rijeke Kupe na području općine Kamanje.
Marin Jurjević tražio je povećanje sredstava za borbu protiv invazivnih vrsta u Jadranu, posebno alga koje su zahvatile podmorja dva nacionalna parka kao i niza otoka.
Goran Heffer pokušao je dobiti sredstva za izgradnju Doma kulture u Petrovcima u općini Bogdanovci.
Luka Denona tražio je sredstva za izgradnju sportske dvorane na Zametu i bazena na Kantridi, u Rijeci, sportsko-rekreacijskog centra Platak, regionalnog vodovoda Gorski kotar.
Brankica Crljenko tražila je sredstva za izgradju magistralnog vodovoda na području Zadarske, Šibensko-kninske i Splitsko-dalmatinske županije, čime bi se riješio problem opskrbe vodom šibenskog zaleđa.
Tonino Picula pokušao je iz proračuna dobiti sredstva za sanaciju stambene zgrade u Velikoj Gorici, kroz koji prolazi dimnjak toplane, a na njenu vrhu je vodospremnik, izgradnju pročistača otpadnih voda za naselja donjeg Turopolja.